Szkoła podstawowa nr 1

im. Konstytucji 3 Maja w Nasielsku

Szkoła podstawowa nr 1

im. Konstytucji 3 Maja w Nasielsku

Szkoła podstawowa nr 1

im. Konstytucji 3 Maja w Nasielsku

Dzień Rodziny

W kalendarzu imprez Publicznego Gimnazjum nr 1 w Nasielsku już na stałe wpisał się Dzień Rodziny. W tym roku uroczystość ta odbyła się 8 czerwca. Celem imprezy była integracja środowiska lokalnego, rodziców, dzieci i nauczycieli poprzez zabawę. Była to okazja do współpracy w grupie oraz ukazania wartości kontaktów rodzinnych i koleżeńskich. Podczas wspólnej zabawy uczniowie przestrzegali zdrowej rywalizacji pod bacznym okiem rodziców i nauczycieli.

 

Święto Rodziny rozpoczęliśmy przedstawieniem pt. „Balladyna”, które wprawiło wszystkich w dobry nastrój. Ta inscenizacja ukazała współczesne aspekty naszego życia na podstawie dramatu Juliusza Słowackiego.

Następnie odbyły się różnorodne konkursy i konkurencje sprawnościowe. Trzeba przyznać, że rodzice dzielnie walczyli na boisku. Po konkurencjach uczestnicy sportowych zmagań mogli posilić się kiełbaskami sporządzonymi w stołówce szkolnej. W przygotowaniu pomagały mamy naszych uczniów, za co bardzo dziękujemy. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni słodkim upominkiem, a najlepsi otrzymali gadżety sportowe.

Tego dnia sprzedawane były również ciasta przygotowane przez uczniów w ramach akcji „GraMy dla Andżeliki”. Łącznie przeznaczyliśmy dla Andżeliki Zalewskiej 560zł.

Oprócz tego w naszej szkole odbyła się zbiórka materiałów wtórnych, które mogli przynosić mieszkańcy Nasielska. „Królami” szkolnej zbiórki makulatury okazała się klasa 3c, a tuż za nimi klasa 3b. Nasza szkoła zebrała w sumie ok.7,5t.

Wszyscy uczestnicy naszej szkolnej imprezy, zarówno młodzież, jak i dorośli wyszli zmęczeni, ale pełni wrażeń i naładowani pozytywną energią.

                                                                                              Monika Ostrzeniewska

                                                                                              Natalia Piątkowska