Szkoła podstawowa nr 1

im. Konstytucji 3 Maja w Nasielsku

Szkoła podstawowa nr 1

im. Konstytucji 3 Maja w Nasielsku

Szkoła podstawowa nr 1

im. Konstytucji 3 Maja w Nasielsku

Gimnazjum Nr 1 znów najlepsze w zbiórce makulatury

Publiczne Gimnazjum Nr 1 w Nasielsku jak co roku wzięło udział w dziewiątej już edycji zbiórki makulatury na terenie województwa mazowieckiego. W tym roku gimnazjalistom udało się powtórzyć zeszłoroczny sukces – wywalczyli pierwsze miejsce w województwie mazowieckim w kategorii gimnazja od 201 do 400 uczniów. W stupunktowej skali zdobyli aż 97 punktów.

Za tak wysoki wynik gimnazjum otrzymało następujące nagrody: mikroskop 400x z okularem i kamerą cyfrową, mapę fizyczną Polski, mapę dwustronną Świata, ruchomy model układu słonecznego, łazik na baterie słoneczne oraz zestaw demonstracyjny do elektrolizy. Nagrody zwycięzców sponsorowane były ze środków własnych województwa mazowieckiego oraz dofinansowania udzielonego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie. 

W ramach akcji przez cały rok wszystkie klasy gimnazjum rywalizowały między sobą o jak największą ilość zebranej makulatury. Zacięty pojedynek trwał aż do ostatniego dnia zbiórki. W rezultacie klasa III c, której wychowawcą jest Pani Wicedyrektor mgr Monika Bagińska, zebrała jej najwięcej. Klasy, które zajęły trzy pierwsze miejsca, wybiorą się na wysypisko śmieci do Jaskółowa, gdzie będą mogły zobaczyć, jak przetwarzane są odpady z naszych domów oraz przekonać się, dlaczego warto je segregować. W nagrodę za zaangażowanie przewidziane jest także ognisko.
Konkurs na zbiórkę makulatury cieszy się coraz większą popularnością w naszej gminie, a wyniki tegorocznej edycji świadczą o rosnącej świadomości ekologicznej młodzieży. Sposób, w jaki młode pokolenie podchodzi do dbania o naszą planetę sprawia, że możemy pokładać w nich nadzieję. Publicznemu Gimnazjum Nr 1 im. Konstytucji 3 Maja życzymy podobnych sukcesów w przyszłych latach i serdecznie gratulujemy.


Marta Raźniewska