Szkoła podstawowa nr 1

im. Konstytucji 3 Maja w Nasielsku

Szkoła podstawowa nr 1

im. Konstytucji 3 Maja w Nasielsku

Szkoła podstawowa nr 1

im. Konstytucji 3 Maja w Nasielsku

Przedstawienie Bożonarodzeniowe

„Jest w moim Kraju zwyczaj, że w dzień wigilijny,
Przy wzejściu pierwszej gwiazdy wieczornej na niebie,
Ludzie gniazda wspólnego łamią chleb biblijny,
Najtkliwsze przekazując uczucia w tym chlebie”. C. K. Norwid

Przedstawienie Bożonarodzeniowe


Słowa wielkiego poety, były mottem do przedstawienie o tematyce Bożonarodzeniowej, które odbyło się 20 grudnia 2013 roku, w Publicznym Gimnazjum nr 1 im. Konstytucji 3 Maja. Dyrekcja, grono pedagogiczne, zaproszeni goście, oraz wszyscy uczniowie wzięli udział w przedstawieniu wprowadzającym w nastrój świąt Bożego Narodzenia, które przygotowała młodzież klas drugich pod przewodnictwem pani Zofii Frączak i ks. Grzegorz A. Ostrowskiego. Oprawę muzyczną zapewnił chór szkolny pod kierownictwem pani Katarzyny Popielarskiej, zaś scenografię wykonała młodzież pod kierunkiem pani Bożeny Chrzanowskiej.
Podczas przedstawienia występujący uczniowie zwrócili wszystkim uwagę, na przeżycia związane z Wigilia Narodzenia Pana Jezusa. Siedząc przy stole wigilijnym podkreślali, ileż uroku ma w sobie ten wyjątkowy dzień roku! Ileż w nim ciepła, czułości, sentymentu, tęsknot i wzruszeń! Wigilia zawsze przywołuje wspomnienia. Każdy z nas nosi ich wiele w sobie. Wspomnień o rodzinnym domu, o bliskich, których dzisiaj z różnych przyczyn zabrakło przy wigilijnym stole. Wspomnień z dzieciństwa, z młodości, z wielu sytuacji, które odcisnęły się na naszym życiu. Wigilia jak śpiewali przed laty muzycy z zespołu „Czerwone Gitary” to dzień bardzo ciepły, choć grudniowy… Zwykły dzień, w którym gasną wszelkie spory…Jest taki dzień, gdy jesteśmy wszyscy razem…Dzień, piękny dzień…który już każdy z nas zna od kołyski.
Po przedstawieniu, Dyrektor Szkoły pani Bożenna Zawadzka-Roszczenko, złożyła wszystkim obecnym oraz ich rodzinom życzenia świąteczne. W tym radosnym zamyśleniu nad istotą świąt staropolskim zwyczajem łamaliśmy się opłatkiem i składaliśmy sobie życzenia.


Ks. Grzegorz A. Ostrowski