Szkoła podstawowa nr 1

im. Konstytucji 3 Maja w Nasielsku

Szkoła podstawowa nr 1

im. Konstytucji 3 Maja w Nasielsku

Szkoła podstawowa nr 1

im. Konstytucji 3 Maja w Nasielsku

Zima w mieście

Ferie to okres odpoczynku od zajęć szkolnych i wielu obowiązków. Dla wielu jednak uczniów nie są jedynie czasem biernego odpoczynku, ale czasem, który można spędzić aktywnie poprzez rywalizacje sportową i fascynującą zabawę.


Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom młodzieży i ich rodziców, Publiczne Gimnazjum Nr 1 w Nasielsku w ramach akcji „Zimą w Mieście” zorganizowało w hali sportowej zajęcia dla dzieci i młodzieży z terenu gminy. Cieszyły się one ogromnym powodzeniem. Codziennie w godz. od. 10:00 do 13:00 brało w ich udział około 50 osób. Młodzież ćwiczyła w kilku grupach. Największym zainteresowaniem cieszyła się piłka siatkowa i piłka halowa. Młodsi uczniowie grali również w badmintona, tenisa stołowego i piłkę koszykową. Najstarsi, (młodzi szkół średnich) korzystali również z siłowni na terenie naszej szkoły. Wszystkie zajęcia prowadzili nieodpłatnie nauczyciele wychowania fizycznego Publicznego Gimnazjum Nr 1 w Nasielsku.
Duże zainteresowanie młodzieży świadczy, że zajęcia dawały im radość i możliwość aktywnego wypoczynku. W przyszłości należy kontynuować i rozwijać tego typu przedsięwzięcia.