Szkoła podstawowa nr 1

im. Konstytucji 3 Maja w Nasielsku

Szkoła podstawowa nr 1

im. Konstytucji 3 Maja w Nasielsku

Szkoła podstawowa nr 1

im. Konstytucji 3 Maja w Nasielsku

Pielgrzymka do Rostkowa

IMG 446316 września br. uczestniczyliśmy w Pielgrzymce Dzieci i Młodzieży do Rostkowa – miejsca związanego ze św. Stanisławem Kostką. Hasłem pielgrzymki były słowa: ”I poszli za Nim”. Modliliśmy się w kościele, miejscu urodzin św. Stanisława Kostki.

Tam przeszliśmy przez Bramę św. Stanisława Kostki. Młodzież wzięła udział w programie ewangelizacyjnym „Hyde Park Młodych”. Następnie wzięliśmy udział w Eucharystii, której przewodniczył bp Mirosław Milewski. Kazanie do młodych wygłosił salezjanin ks. Przemysława „Kawa” Kawecki z Czerwińska. Zwrócił się do nich, aby wyznacznikami ich chrześcijańskiego życia, były: odwaga, świętość i młodość. Przybliżył też sylwetki „Poznańskiej Piątki”, czyli pięciu salezjanów, którzy ponieśli śmierć męczeńską z rąk Niemców w czasie II wojny światowej. Zwrócił uwagę na ich głęboką relację z Panem Bogiem, dzięki czemu szli na śmierć ze spokojem ducha, pewni osiągnięcia pełni z Bogiem. Spotkanie młodzieży zakończył wieczorny koncert zespołu „Rock and Fire”.

Wspólnej modlitwie młodzieży towarzyszyły relikwie Świętego z Rostkowa.

Szacuje się, że w pielgrzymce wzięło udział około 3 tysiące młodzieży. Każdy z młodych pątników otrzymał breloczek z małymi stópkami i hasłem „Wstań. Idź”. Naszą szkołę reprezentowało 40 uczniów wraz z ks. Grzegorzem Ostrowskim.

Galeria zdjęć

Ks. Grzegorz A. Ostrowski