Szkoła podstawowa nr 1

im. Konstytucji 3 Maja w Nasielsku

Szkoła podstawowa nr 1

im. Konstytucji 3 Maja w Nasielsku

Szkoła podstawowa nr 1

im. Konstytucji 3 Maja w Nasielsku

„Jabłkowy zawrót głowy – święto jabłka w Gąsiorowie” Wyjazd integracyjny klas pierwszych.

integracja115 września, uczniowie klasy IA oraz IB wraz z opiekunami: Dorotą Fijalską oraz Beatą Białoruską i Anną Łączyńską wyruszyli na wycieczkę do pobliskiej miejscowości – Gąsiorowo, by tam spędzić bardzo aktywnie i miło czas.

Z okazji zbliżającego się „Dnia Jabłka” przypadającego w dniu 28 września nasi pierwszoklasiści gościli w „Młynie Gąsiorowo”, dawnej zagrodzie młynarskiej, w święcie jabłka pod zabawna nazwą:. „Jabłkowy zawrót głowy”. Program całej uroczystości był ciekawy, bogaty w treści edukacyjne, aktywności integracyjne, zajęcia sportowe, wspólne gotowanie, spożywanie posiłków, a nawet zajęcia plastyczne.

Na początku spotkania, tuż po drugim śniadanku dzieci uczestniczyły w krótkiej pogadance na temat drzew i krzewów owocowych w dawnej, wiejskiej zagrodzie. Kolejnym punktem programu było zapoznanie uczniów z dawnymi oraz współczesnymi odmianami jabłek. Dzieci wspólnie przygotowywały konfitury oraz kompot z jabłek z dodatkiem goździków i cynamonu, które gotując się na dawnym piecu kaflowym wydzielały piękny zapach, unoszący się  po całej izbie w trakcie zajęć.

W międzyczasie dzieci korzystały z uroków mazowieckiej wsi, grały w piłkę, w berka, karmiły zwierzątka, bawiły się na placu zabaw. Po totalnym szaleństwie na świeżym i rześkim powietrzu uczniowie wyciszeni przystąpili do konkursu plastycznego, ich zadaniem było narysowanie jabłka w całości i w przekroju. Na koniec uroczystości wszyscy biesiadowali przy wspólnym stole jedząc z apetytem naleśniki z konfiturami jabłkowymi, popijając ciepłym, pachnącym naturą kompotem.

Taka forma zajęć przez zabawę to doskonały pomysł na ciekawe zajęcia, które jednocześnie uczą, integrują, bawią i pobudzają wszystkie zmysły naszych uczniów . Mamy nadzieję, że dla każdego malucha ten dzień był wspaniałą i zabawną przygodą, która na długo pozostanie w pamięci.

Dziękujemy gospodarzom „Młyna Gąsiorowo” za ciepłe przyjęcie i doskonałą organizację.

 

Galeria zdjęć

DF, BB, AŁ