Szkoła podstawowa nr 1

im. Konstytucji 3 Maja w Nasielsku

Szkoła podstawowa nr 1

im. Konstytucji 3 Maja w Nasielsku

Szkoła podstawowa nr 1

im. Konstytucji 3 Maja w Nasielsku

Koncert muzyczny dla klas 0 - I

koncertDnia 10 października 2017r. koncertem „Muzyczne opowieści małego Frycka” uczniowie klas 0 – I rozpoczęli edukacyjny cykl muzyczny „Spotkania z Panią Muzyką”. Spektakl poprowadzili muzycy z agencji artystycznej Mat z Olsztyna. W atmosferze zabawy i przy dźwiękach muzyki płynącej z instrumentów dzieci poznawały najciekawsze historie z życia wybitnego polskiego kompozytora – Fryderyka Chopina.

Mogły wysłuchać takich kompozycji jak: mazur, oberek, polonez, krakowiak i kujawiak. „Mali artyści” wybrani spośród uczniów z zaangażowaniem odgrywali rolę małego Frycka, niani, wiejskich grajków. Tancerze przebrani w stroje ludowe zatańczyli pod kierunkiem prowadzącego wcześniej omawiane tańce.

Uczniowie dowiedzieli się czym zajmuje się kompozytor oraz poznali brzmienie fortepianu i akordeonu. Podsumowaniem koncertu był konkurs wiedzy, w którym uczestniczyły 3 uczennice z klasy I B: Natalia Bziuk, Wiktoria Węgrodzka i Laura Sierzputowska. Laureatką została pierwsza z dziewczynek. Wszystkie uczestniczki otrzymały nagrody książkowe.

Spotkanie dostarczyło małym widzom wiele wrażeń i emocji, przebiegało w radosnym nastroju. Z niecierpliwością czekamy na kolejny koncert.

Galeria zdjęć

D. Fijalska