Szkoła podstawowa nr 1

im. Konstytucji 3 Maja w Nasielsku

Szkoła podstawowa nr 1

im. Konstytucji 3 Maja w Nasielsku

Szkoła podstawowa nr 1

im. Konstytucji 3 Maja w Nasielsku

Gotowanie w szkole

W tym roku szkolnym 2011/2012 rozpoczęły się zajęcia kulinarne w nowej sali. Weszły one do podstawy programowej, która zaczęła obowiązywać w roku szkolnym 2009/2010.

Zajęcia prowadzi p. Anna Chmielewska. Odbywają się one cyklicznie, czyli klasa ma lekcje co dwa tygodnie. Ponieważ na zajęcia kulinarne chodzi kilka klas, zostały one podzielone na 2 grupy.

A oto jak powstała pracownia.

Rozpoczęcie prac nastąpiło w lutym 2010r. Zakres prac obejmował: wyburzenie jednej ze ścianek, montaż podpory drewnianej, naprawę tynku na ścianach i suficie, wykonanie nowej instalacji elektrycznej do zasilenia nowych stanowisk kuchennych, zakup i montaż nowych opraw oświetleniowych, wykonanie instalacji wodno - kanalizacyjnej do stanowisk zlewozmywakowych, ułożenie nowej posadzki z terakoty i montaż płytek na ścianach, malowanie ścian i sufitu, wykonanie zestawu mebli kuchennych.

 

W okresie wakacyjnym 2010 r. prace szły ,,pełną parą” – układano posadzkę, okładano ściany płytkami, wykonana instalację, ustawiono 5 stanowisk kuchennych i zamontowano komplet mebli kuchennych.

Instalację wodno - kanalizacyjną wykonała firma p. T. Truszkowskiego z Nasielska, zestaw mebli kuchennych zaprojektował p. Grzegorz – Firma GRAF z Siennicy, cały zakres prac elektroenergetycznych (wykonanie instalacji zasilającej 5 stanowisk kuchennych oraz montaż oświetlania wykonała Firma EL KAR z Nasielska, reprezentowana przez p. J. Karpińskiego. Nad całością czuwał kierownik administracyjno - gospodarczy – p. I. Domański w ścisłej konsultacji i uzgodnieniach z dyrektorem szkoły – B. Zawadzką – Roszczenko. Wiele prac remontowych udało się wykonać sposobem gospodarczym, przez pracowników obsługi naszej szkoły – P. E. Kordowskiego i P. J. Radomskiego.

Od września 2011 roku mamy okazję przekonać się, iż w naszej szkole nie brakuje uczniów, którzy mają zadatki na młodych kucharzy.

 

Jak mówią o tym uczennice z IIIa:

Oliwia Dylewska: Wybrałam zajęcia kulinarne, ponieważ zawsze interesowało i ciekawiło mnie gotowanie. Zajęcie bardzo mi się podobają, ponieważ wiele można się na nich nauczyć i otwiera to drzwi do kariery kulinarnej.

Joanna Matusiak: Dzięki tym zajęcia udoskonaliłam umiejętność pieczenia ciast. Gorąco je polecam.

Natalia Sierzputowska: Zajęcia te są bardzo ciekawe, ponieważ dobrze się na nich bawię, gotując z kolegami i koleżankami z klasy.

Beata Świderska: Lekcje gotowania łączą całą klasę i pomagają we wzajemnych relacjach. Dowartościowałam się o wiedzę kulinarną. Uczymy się też, jak się zdrowo odżywiać.

Za powstanie powyższej pracowni my, uczniowie gimnazjum składamy słowa uznania i podziękowania dla P. Dyrektor – B. Zawadzkiej – Roszczenko oraz wszystkich osób, które przyczyniły się do powstania naszej pracowni.

Koło Dziennikarskie PG 1

Uczniowie klasy I A:

D. Duchnowski

F. Rutkowski