Szkoła podstawowa nr 1

im. Konstytucji 3 Maja w Nasielsku

Szkoła podstawowa nr 1

im. Konstytucji 3 Maja w Nasielsku

Szkoła podstawowa nr 1

im. Konstytucji 3 Maja w Nasielsku

Wycieczka Do Paryża …

par4 czerwca 2019r. uczniowie klas II A i II B udali się na wycieczkę do urokliwej leśniczówki Paryż. Na powitanie miłym zaskoczeniem był słodki poczęstunek i herbatka przygotowana przez gospodarzy. Następnie pan leśniczy zaprosił wszystkich do lasu na lekcję przyrody. Ciekawostki na temat fauny i flory leśnej, konkurs w rzucie do celu, a przede wszystkim obcowanie z przyrodą, wsłuchiwanie się w odgłosy lasu to niezwykłe zalety tej wyprawy. Po powrocie nadszedł czas na zajęcia kulinarne. Każde dziecko przygotowywało pizzę według własnych upodobań pod okiem mistrza kucharskiego oraz kruche ciasteczka w różnych kształtach. Dzieci bardzo się starały, bo własnoręcznie wykonane wypieki są najpyszniejsze.

Dalsza część naszego pobytu to gry i zabawy na świeżym powietrzu, obcowanie ze zwierzętami. Dzieci mogły je obserwować i karmić. Pobyt w leśniczówce dostarczył naszym wychowankom wiele emocji. Atrakcyjnie i wesoło spędziły czas oraz doświadczyły nowych wrażeń.

Opiekę nad dziećmi sprawowały panie: B. Białorucka, K. Bober, D.Fijalska.

Dziękujemy gospodarzom leśniczówki państwu Annie i Arkadiuszowi Oliszewskim za niezwykle ciepłe przyjęcie i niezapomniane wrażenia.

Galeria zdjęć

D. Fijalska