Szkoła podstawowa nr 1

im. Konstytucji 3 Maja w Nasielsku

Szkoła podstawowa nr 1

im. Konstytucji 3 Maja w Nasielsku

Szkoła podstawowa nr 1

im. Konstytucji 3 Maja w Nasielsku

Narodowe Czytanie w Naszej Szkole

czytanieW sobotę 7 września 2019 odbyła się kolejna edycja ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie. Już po raz ósmy czytano wybitne utwory należące do kanonu naszej literatury. W tym roku wybrano zbiór zatytułowany Nowele polskie. Ich zwięzła forma idzie w parze z mistrzostwem stylu i plastycznością, która pozostawia w umysłach czytelników niezapomniane wrażenia.

11 września 2019 roku dołączyliśmy do tej akcji. Tego dnia zawitaliśmy do wszystkich klas naszej szkoły i odczytaliśmy fragmenty noweli Bolesława Prusa Katarynka”. Każda klasa otrzymała z tej okazji pamiątkowy dyplom.

Nowela opowiada o dziewczynce, która była niewidoma. Zazwyczaj przytłoczona i smutna, ożywiała się na dźwięk katarynki. Dało o do myślenia Panu, który obserwował dziewczynkę z naprzeciwka. Postanowił jej pomóc.

Koledzy i koleżanki! Z całego serca zachęcamy Was do czytania! Nie tylko przy okazji podobnych akcji!

Galeria zdjęć

Uczniowie klasy 7B:

Natalia Księżyk

Weronika Piątek

Robert Leszczyński