Szkoła podstawowa nr 1

im. Konstytucji 3 Maja w Nasielsku

Szkoła podstawowa nr 1

im. Konstytucji 3 Maja w Nasielsku

Szkoła podstawowa nr 1

im. Konstytucji 3 Maja w Nasielsku

Harcerstwo

Harcerski Turniej

harrW dniach 20.09-22.09 w miejscowości Nowa Osuchowa odbył się Turniej Drużyn Leśnych. Nasi nasielscy druhowie z 1. Nasielskiej Drużyny Harcerzy „Błękitna Armia”, po przeprowadzonej kategoryzacji na rok harcerski 2019/2020 zostali zakwalifikowani jako Drużyna Leśna i mogli wziąć udział w zmaganiach o miano Drużyny Orła. Pomimo niesprzyjającej pogody, turniej odbywał się pod namiotami, gdzie harcerze hartowali nie tylko swojego harcerskiego ducha, ale także i siebie. Cały turniej miał charakter średniowiecznych walk, drużyny były królestwami, które przez całe dnie zmagały się w lesie. Wiedza, spryt, technika, to tylko niektóre umiejętności, którymi musieli się wykazać druhowie.

Nasi druhowie, którzy pomimo tego, że należą do najmłodszej drużyny w Północno-Wschodniej Chorągwi Harcerzy im. Świętego Michała Archanioła, w turnieju zajęli 3 miejsce. Jest to zarówno wielkie uhonorowanie prac drużyny, jak i dobry prognostyk na przyszłość funkcjonowania drużyny.

Galeria zdjęć

Miano Drużyny Niepodległej!

52130027 354507125151958 3664755156836155392 nPrzez ostatni rok 1 Nasielska Drużyna Harcerek „Praum” im. Antoniny Tomaszewskiej uczestniczyła w projekcie Niepodległa. Wykonane przez harcerki zadania pozwoliły na zdobycie zaszczytnego miana Drużyny Niepodległej. W związku z tym w dniach 16-17.02.2019r. Zastęp Zastępowych wziął udział w Złazie Harcerskim w Warszawie. Po grze terenowej, harcerki zwiedziły Sejm RP, a następnie wzięły udział w panelu dyskusyjnym i koncercie w Łazienkach Królewskich.

Było to ważne wydarzenie w życiu naszej drużyny. Teraz zaczynamy przygotowania do Zlotu ZHR, który odbędzie się w sierpniu 2019r.

Galeria zdjęć

Środowisko ZHR na święcie dywizjonu

dywizjonW ramach święta 32. Wieliszewskiego dywizjonu rakietowego Obrony Powietrznej harcerki, najstarsze zuchenki oraz harcerze z Nasielskiego Środowiska ZHR odwiedzili jednostkę wojskową w Chotomowie. Wzięli udział w uroczystym apelu zakończonym defiladą przy akompaniamencie orkiestry wojskowej z Siedlec. Dla świętujących żołnierzy zaśpiewali swoje ulubione piosenki harcerskie i patriotyczne. Część oficjalna zakończyła się wspólnym zdjęciem pamiątkowym.

Następnie zaproszeni goście uczestniczyli w prezentacji sprzętu wojskowego. Żołnierze stworzyli bardzo miłą atmosferę, dzięki której harcerki i harcerze śmiało podchodzili do wojskowych, zadając pytania. Z zainteresowaniem oglądali broń oraz podziwiali wszelkie akcesoria wojskowe. Na koniec wszyscy mogli spróbować wojskowej grochówki.

Więcej…

10 lat ZHR w Nasielsku

harcerstowoW dniach 15-17.09.2017 r. Nasielskie Środowisko Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej obchodziło 10-lecie swojej działalności na terenie naszego miasta. W związku z tym w Szkole Podstawowej Nr 1 im. Konstytucji 3 Maja zorganizowano biwak harcerski, w którym uczestniczyło 130  harcerzy, harcerek i zuchenek z Północnego Mazowsza.

W sobotę ( 16 września ) od samego rana można było spotkać na ulicach  Nasielska młodych skautów biorących udział w grze terenowej. Głównym tematem gry była historia naszego miasta. Na punktach stali zaprzyjaźnieni harcerze oraz osoby chcące podzielić się swoją wiedzą dotyczącą historii Nasielska. W tym miejscu dziękujemy p. Stanisławowi Tycowi-  Dyrektorowi Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Nasielsku oraz p. Danielowi Daleckiemu za fachową pomoc w czasie harcerskiej gry terenowej.

Więcej…