Szkoła podstawowa nr 1

im. Konstytucji 3 Maja w Nasielsku

Szkoła podstawowa nr 1

im. Konstytucji 3 Maja w Nasielsku

Szkoła podstawowa nr 1

im. Konstytucji 3 Maja w Nasielsku

Wolontariat

Szlachetna paczka 2017

szla

W tym roku po raz pierwszy Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Konstytucji 3 Maja w Nasielsku i Szkoła Podstawowa im. Pierre'a de  Coubertine'a w Budach Siennickich połączyły swoje siły i wzięły udział w ogólnopolskiej akcji „Szlachetna Paczka”. W całym projekcie jest najważniejsze, aby pokazać potrzebującym, że nie są sami, że komuś na nich zależy i ktoś im kibicuje. Szlachetna Paczka to jedna drużyna, która łączy tych, którzy mają otwarte serca i chcą mądrze pomagać, z rodzinami, które potrzebują wsparcia.

Ponieważ  nie wiedzieliśmy, jak zaangażują się nasi uczniowie, dlatego  z  bazy danych wybrano jedną rodzinę. Dziś już wiemy, że zarówno społeczność uczniowska naszych szkół, jak i ich rodzice  mają serca szczere i otwarte na niesienie pomocy. Przez dwa tygodnie zbieraliśmy w klasach to, o czym marzyła wybrana przez nas rodzina.

Więcej…

Marzycielska Poczta

pocztaMarzycielska Poczta to ogólnopolska akcja dobroczynna, która polega na pisaniu tradycyjnych listów i kartek do ciężko chorych dzieci.

Wysyłanie takich kartek czy listów ma na celu wsparcie psychiczne dzieci, a także ich rodzin, co ma bardzo duże znaczenie!

Więcej…

Międzynarodowy Dzień Wolontariatu

wolW ostatnich dniach w Szkole Podstawowej Nr 1obchodziliśmy Tydzień Wolontariatu. Od 1 września 2017 r. działa w naszej placówce Szkolny Klub Wolontariatu, którego członkowie to uczniowie klas 7 oraz 2 i 3 gimnazjum.

W dniu 28 listopada 2017r. w ramach upowszechnienia idei wolontariatu, gościliśmy w naszej szkole Panie wolontariuszki z Hiszpanii z Francji. Opowiedziały nam, jak realizują działanie na rzecz drugiego człowieka w swoim życiu. Przedstawiły również ciekawostki związane z krajami, z których przyjechały.

Więcej…

Wolontariat

wolontaria

Szkolny Klub Wolontariatu zaprasza wszystkich uczniów chętnych do współpracy. O szczegółach poinformują opiekunowie: p. Anna Chmielewska, p. Krystyna Bober, p. Dorota Podgórska, p. Edyta Pałaszewska, p. Ewa Zdziebłowska, p. Ewa Kamińska.

Kim jest Wolontariusz? Według „Ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie” wolontariuszem jest ten, kto dobrowolnie świadomie oraz bez wynagradzania angażuje się w pracę na rzecz osób, organizacji pozarządowych, a także różnych instytucji działających na rzecz drugiego człowieka. 

Pamiętamy o tych, którzy odeszli…

kwiaty„Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą…”
ks. J. Twardowski
 

W dniu 28.10.2017 r. przedstawiciele Szkolnego Koła Wolontariatu z klasy 2a wraz z opiekunami zapalili znicze oraz położyli własnoręcznie przygotowane przez społeczność szkolną wiązanki, na grobach dyrektorów, nauczycieli oraz uczniów Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Konstytucji 3 Maja w Nasielsku. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie  i pomoc. Mamy nadzieję, że do następnych przedsięwzięć włączy się więcej wolontariuszy. Zwieńczeniem akcji była chwila zadumy i modlitwa za zmarłych. 

Galeria zdjęć