Szkoła podstawowa nr 1

im. Konstytucji 3 Maja w Nasielsku

Szkoła podstawowa nr 1

im. Konstytucji 3 Maja w Nasielsku

Szkoła podstawowa nr 1

im. Konstytucji 3 Maja w Nasielsku

Wolontariat

Zbieramy!

zbiórki OGŁOSZENIA 1

Akcja "Pomóżmy Im Przeżyć Zimę!„

zolJuż po raz trzeci wolontariusze Szkolnego Klubu Wolontariatu

prowadzą w naszej szkole zbiórkę jesienny przysmaków dla zwierzyny leśnej.

W tym roku zbieramy żołędzie i kolby kukurydziane.

Od początku trwania akcji zebraliśmy już 79 kg przysmaków dla zwierząt,

które zostały odebrane przez przedstawicieli

KOŁA ŁOWIECKIEGO NR 36 PRZY KANCELARII PREZESA RADY MINISTRÓW.

Dziękujemy wszystkim, za przyniesione jesienne dary i przypominamy,

że AKCJA „POMÓŻMY IM PRZEŻYĆ ZIMĘ!” TRWA DO KOŃCA PAŹDZIERNIKA.

Galeria zdjęć

Więcej…

Smerfny Bal Karnawałowy

bal 2 1Tłusty Czwartek był wyjątkowym dniem w naszej szkole. Cała społeczność miała okazję wziąć udział w zabawie karnawałowej poprowadzonej przez uczniów ze Szkolnego Klubu Wolontariusza. Piękna dekoracja z wioski Smerfów to pomysł p. Anny Chmielewskiej. Pod jej kierunkiem szczególnie utalentowani plastycznie uczniowie przygotowali wystrój sali balowej.

Wszyscy bawili się doskonale, a na zakończenie najmłodsi uczniowie otrzymali balony skręcone przez starszych kolegów z klasy 5a oraz panie Wychowawczynie z nauczania wczesnoszkolnego.

Galeria zdjęć

EkoWalentynki 2019 - czyli Nasielsk kocha recykling

ekowa"EkoWalentynki - czyli kochamy recykling" to ogólnopolska akcja edukacyjna realizowana od 2010 roku, której celem jest promocja selektywnej zbiórki  recyklingu zużytych baterii oraz zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego.

W tym roku po raz pierwszy do tej akcji włączyła się Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Konstytucji 3 Maja w Nasielsku. Przygotowania rozpoczęły się przed feriami. Uczniowie wykonali plakaty promujące akcję, a w czasie ferii zimowych wolontariusze dekorowali salę i zachęcali placówki oświatowe gminy Nasielsk do przyłączenia się do EkoWalentynek.

W dniu 14 lutego odbyła się inauguracja imprezy pod hasłem EkoWalentynki 2019- czyli Nasielsk kocha recykling. Dołączyły do nas: Szkoła Podstawowa im. Pierre'a de Coubertina w Budach Siennickich, Samorządowe Przedszkole w Nasielsku, Przedszkole Niepubliczne "Sakolandia", Przedszkole Niepubliczne "Pod Fiołkami", Niepubliczna Szkoła Podstawowa "Pod Fiołkami". W placówkach tych nasi wolontariusze zbierali elektrośmieci i zużyte baterie, a w zamian rozdawali lizaki w kształcie serca.

Więcej…

EKOWALENTYNKI 2019 - CZYLI KOCHAMY RECYKLING CAŁY ROK

recW lutym 2019 rusza IX edycja ogólnopolskiej akcji edukacyjnej pt. "EkoWalentynki - czyli kochamy recykling!". Ponad 70 miejscowości w Polsce weźmie udział w EKOWALENTYNKACH 2019, a wśród nich nasze miasto. Lokalnym koordynatorem akcji jest Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Konstytucji 3 Maja. W Dniu Zakochanych, 14 lutego 2019 r. zainaugurujemy naszą akcję rozdając lizaki w kształcie serca, a to wszystko w zamian za przynoszone zużyte baterie oraz drobny zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny. W ramach "EkoWalentynek" pragniemy pokazać, że podczas święta zakochanych, na to najwspanialsze uczucie zasługuje również Ziemia. Przypominamy, że codzienna troska o otaczający świat jest najlepszym dowodem miłości do naszej planety. Zbiórkę baterii i elektroodpadów będziemy prowadzić do 22 kwietnia 2019 roku - czyli do Dnia Ziemi!

Tak, jak w poprzednich edycjach partnerami „EkoWalentynek” są: REMONDIS Electrorecycling Sp. z o.o., Electro-System Organizacja Odzysku SEiE

S.A. i ERP Polska Organizacja Odzysku SEiE i Organizacja Odzysku Opakowań S.A. - firmy, dzięki którym każdego roku wzrasta w Polsce poziom odzyskui recyklingu baterii oraz elektroodpadów. Nad całością czuwa Dominik Dobrowolski, ekolog i podróżnik - pomysłodawca akcji.

Więcej…

GRAMY BEZ FOCHA - 27 FINAŁ WOŚP

wospPo raz kolejny w Nasielsku zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. 13 stycznia 2019 roku odbył się 27. finał tej akcji.Orkiestra tym razem zagrała dla „dzieci małych i bez focha, zbierając na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych”. Lokalny Sztab mieścił się w Nasielskim Ośrodku Kultury, a jego szefem był p. Dawid Domała. W akcję włączyli się wolontariusze naszej szkoły, prowadząc uliczne kwesty oraz zachęcając do aktywności ruchowej na ulicach miasta na rzecz WOŚP jako biegacze i cykliści  w „Sztafecie WOŚP 2019” organizowanej przez Nasielsk Baszta Team .

Wszystkim, którzy wsparli 27 finał WOŚP serdecznie dziękujemy.

Galeria zdjęć

Spotkanie z przedstawicielami Centrum Międzynarodowej Wymiany Młodzieży i Wolontariatu

wol1W piątek, 14 grudnia 2018 r. gościliśmy w naszej szkole przedstawicieli FIYE Poland p. Sylwię Jędra i p. Tobiego Piecze, którzy przybliżyli nam misję wolontariatu europejskiego. Głównym jego celem jest wspieranie inicjatyw oraz akcji prospołecznych kształtujących w młodych ludziach poczucie solidarności, tolerancji, szacunku dla odmienności kulturowej.

Nasi uczniowie należący do Szkolnego Klubu Wolontariusza obejrzeli prezentację przygotowaną przez wolontariusza z Niemiec na temat kraju, z którego przyjechał. Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem. Była możliwość zadawania pytań w języku angielskim lub niemieckim, a na koniec w podziękowaniu goście otrzymali świąteczne życzenia z drobnym upominkiem.

Mamy nadzieję, że nasze spotkanie będzie motywacją do nauki języków obcych oraz ukazaniem możliwości, jakie daje młodym ludziom ich znajomość, a także sama działalność w ramach wolontariatu. 

Galeria zdjęć

RAZEM NA ŚWIĘTA

znaczekznaczekpaczNasza szkoła włączyła się w akcję organizowaną przez Ministerstwo Edukacji Narodowej „Razem na święta”. Działania związane z przedświątecznym wolontariatem zaproponowane przez MEN znalazły się w rocznym planie pracy Szkolnego Koła Wolontariat i sukcesywnie były realizowane kolejne, zaplanowane akcje, o których pisaliśmy na naszej stronie internetowej.

- Uczestniczyliśmy w kolejnej edycji Świątecznej Zbiórki Żywności zorganizowanej przez Bank Żywności, której koordynatorem na terenie naszej gminy był MOPS w Nasielsku.

Więcej…

W DARZE SERCA DZIECI - DZIECIOM

mikznaczekDnia 17.12.2018 r. czworo wolontariuszy SKW wraz z opiekunem i rodzicami odwiedziło Dom Dziecka im. Ojca Św. Piusa XI w Chotomowie. Zawieźliśmy dla dzieci świąteczne prezenty, podarowane przez uczniów naszej szkoły. Były to gry, zabawki, ubrania i słodycze.

Pani Dyrektor Domu Dziecka przekazała na ręce przedstawicieli Szkolnego Koła Wolontariatu serdeczne podziękowania i pisemne życzenia dla społeczności szkolnej.

Bardzo dziękujemy wszystkim darczyńcom, którzy wspomagali akcję. Państwu I.i J. Mazińskim serdecznie dziękujemy za pomoc w dostarczeniu prezentów.

Galeria zdjęć

Opiekunowie SKW

Pełna miska dla schroniska

miskaSzkolne Koło Wolontariatu na przełomie listopada i grudnia realizowało akcję „PEŁNA MISKA DLA SCHRONISKA”.

Zima to trudny okres dla wielu zwierząt.

Aby pomóc przetrwać zwierzętom ten  czas, wolontariusze oraz uczniowie klas zbierali karmę, koce, legowiska oraz wszystko, co tylko może przydać się zwierzętom ze schroniska w Chrcynnie.

Dnia 17.12.2018 r. wolontariusze wraz z rodzicem i opiekunem SKW dostarczyli uzbierane prezenty dla psiaków, które z pewnością będą przydatne w chłodne styczniowe dni.

Wszystkim, którzy są wrażliwi na los zwierząt, serdecznie dziękujemy.

Galeria zdjęć

Opiekunowie SKW

Dziękujemy za wielkie serce!

paczRazem-na-świętaW tym roku nasza szkoła, wspólnie ze Szkołą Podstawową w Budach Siennickich po raz drugi włączyła się w akcję Szlachetna Paczka. Ma ona na celu pomoc rodzinom znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej. Społeczność szkolna aktywnie zaangażowała się w projekt, wcielając się w rolę darczyńców i wolontariuszy.

Więcej…

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

wolW dniu 05 grudnia 2018 r. obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Z tej okazji każdy uczeń naszej szkoły otrzymał od wolontariuszy ze Szkolnego Klubu Wolontariusza czekoladowe serduszko z piernika. Najmłodsi przedstawiciele naszej  szkoły  pod czujnym okiem swoich wychowawczyń zaprezentowali wiersze i piosenki o przyjaźni, pomocy i wzajemnym wspieraniu się.

Uczniowie przygotowali plakaty promujące bezinteresowne niesienie pomocy, które umieścili na drzwiach swoich klasopracowni. Został również ogłoszony konkurs plastyczny na ten temat, którego wyniki poznamy wkrótce. Wszystkim uczestnikom konkursu już dziś dziękujemy za zaangażowanie, a wychowawcom za pomoc przy realizacji zadań.

Serdeczne podziękowanie kierujemy do wszystkich , którzy wspierają nas podczas akcji wolontariackich.

Galeria zdjęć

Świąteczna Zbiórka Żywności

zbiW dniach 30 listopada i 1 grudnia 2018r. odbyła się kolejna edycja Świątecznej Zbiórki Żywności zorganizowana przez Banki Żywności. Została ona przeprowadzona w blisko 3000 sklepach, w ponad 500 miejscowościach, wspierana również przez wolontariuszy i opiekunów naszego Szkolnego Klubu Wolontariatu. Zbieraliśmy artykuły żywnościowe o przedłużonym terminie ważności tj. makaron, mąka, cukier, konserwy, słodycze, kawa, herbata itp. w Guliwerze. Akcja miała na celu wsparcie najbardziej potrzebujących osób i rodzin. Zebrane artykuły, w okresie przedświątecznym, trafią do najuboższych mieszkańców naszej gminy. Wszystkim darczyńcom, którzy wsparli zbiórkę serdecznie dziękujemy.

Galeria zdjęć