Szkoła podstawowa nr 1

im. Konstytucji 3 Maja w Nasielsku

Szkoła podstawowa nr 1

im. Konstytucji 3 Maja w Nasielsku

Szkoła podstawowa nr 1

im. Konstytucji 3 Maja w Nasielsku

RAZEM NA ŚWIĘTA

znaczekznaczekpaczNasza szkoła włączyła się w akcję organizowaną przez Ministerstwo Edukacji Narodowej „Razem na święta”. Działania związane z przedświątecznym wolontariatem zaproponowane przez MEN znalazły się w rocznym planie pracy Szkolnego Koła Wolontariat i sukcesywnie były realizowane kolejne, zaplanowane akcje, o których pisaliśmy na naszej stronie internetowej.

- Uczestniczyliśmy w kolejnej edycji Świątecznej Zbiórki Żywności zorganizowanej przez Bank Żywności, której koordynatorem na terenie naszej gminy był MOPS w Nasielsku.

- Wspólnie ze Szkołą Podstawową w Budach Siennickich po raz drugi włączyliśmy się w akcję Szlachetna Paczka i przygotowaliśmy paczkę dla Pani Zofii.

- W darze serca dzieci-dzieciom zorganizowaliśmy zbiórkę darów dla dzieci z Domu Dziecka im. Ojca Św. Piusa XI w Chotomowie. Przekazaliśmy dla dzieci świąteczne prezenty, podarowane przez uczniów naszej szkoły (zabawki, ubrania i słodycze).

- Pełna miska dla schroniska to działania, które były prowadzone na przełomie listopada i grudnia. Akcja polegała na zbieraniu karmy, kocy, legowisk oraz wszystkiego, co tylko może przydać się zwierzętom ze schroniska w Chrcynnie.

- Wolontariusze Szkolnego Klubu Wolontariatu wykonali własnoręcznie upominki świąteczne (choinki z pianki) i obdarowali nimi  nauczycieli, emerytów i pracowników niepedagogicznych podczas Spotkania Wigilijnego dla pracowników szkoły.

- Uczniowie wraz z wolontariuszami wykonali karty bożonarodzeniowe, które wypełnili świątecznymi życzeniami. Karty zostały wysłane do przyjaciół i współpracowników naszej szkoły, jak również do chorych dzieci z Marzycielskiej Poczty.

Wszystkie akcje odbyły się przy współpracy z Samorządem Uczniowskim naszej szkoły i uczestniczyła w nich cała społeczność szkolna oraz rodzice i bliscy naszych uczniów. Szkolny Klub Wolontariatu wraz z opiekunami serdecznie dziękuje wszystkim, którzy zaangażowali się w realizację naszych zadań. Dzięki hojności i dobrym sercom naszych darczyńców udało nam się pomóc innym ludziom i sprawić, aby na ich twarzach pojawił się długo oczekiwany uśmiech. DZIĘKUJEMY!!!

Galeria zdjęć