Szkoła podstawowa nr 1

im. Konstytucji 3 Maja w Nasielsku

Wydarzenia sportowe

II Turniej Dwójek Siatkarskich

turniej23 grudnia w hali sportowej przy Szkole Podstawowej Nr 1 w Nasielsku odbył się "II Turniej Dwójek Siatkarskich". Patronat nad rozgrywkami objął Burmistrz Miasta Pan Bogdan Ruszkowski. Do turnieju przystąpiło 6 par, 4 żeńskie i 2 męskie. Grano systemem każdy z każdym do dwóch wygranych setów, set do 21 punktów. Po zaciętych pojedynkach wyłoniono zwycięzców. Najlepszymi dwójkami siatkarskimi w naszej gminie zostały: Katarzyna Tybuchowska i Dominika Sławińska, a wśród panów Kacper Wiśniewski i Michał Drajer. Dziękujemy za udział zawodnikom i zapraszamy na kolejny turniej siatkarski. Wielkie podziękowania składamy także, Burmistrzowi Nasielska Panu Bogdanowi Ruszkowskiemu oraz Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 1 Pani Katarzynie Swiderskiej za ufundowanie nagród.

Banaszkiewicz Marcin
Kosztowniak Piotr

Koszykarskie zmagania

KC

W piatek 10 listopada w naszej hali odbyły się gminne zawodody w koszykówkę.

W zawodach wystąpiły reprezentacje żeńskie i męskie Szkoły Podstawowej nr 1 im. Konstytucji 3 Maja w Nasielsku, Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Cieksynie oraz Szkoły Podstawowej im. Księcia Józefa Poniatowskiego w Pieścirogach. Grano systemem "każdy z każdym". Nasz dziewczęta pokonały drużynę z Cieksyna, a po emocjonującym spotkaniu przegrały 8:10 z dziewczętami z Pieściorgów, które ostatecznie zajęły pierwsze miejsce w zawodach. Natomiast drużyna chłopców odniosła dwa pewne zwycięstwa i zajęła I miejsce w zawodach. W zwycięskiej drużynie grali: Paweł Kowalski, Dawid Gogolewski, Rafał Smoliński, Wojciech Dełęgowski, Norbert Nowiński, Jakub Krajewski, Mateusz Bombalicki, Karol Ślesicki.

Więcej…

Tymbark nie dla nas

Tymbark 2017 2

W dniu dzisiejszym na obiektach NOSiR w Nowym Dworze rozgrywana była kolejna edycja turnieju "Z podwórka na stadion. O Puchar Tymbarku". Organizatorem turnieju jest Polski Związek Piłki Nożnej oraz sponsor główny firma Tymbark. W turnieju biorą udział drużyny dziewcząt i chłopców reprezentujące szkoły, UKS-y, kluby oraz stowarzyszenia klutury fizycznej.

Rozgrywany jest w kategorii: U-8 (rocznik 2010), U-10 (rocznik 2008), U-12 (rocznik 2006). Nasza drużyna wystartowała w kategorii U-12 i składała się z uczniów klas 4-tych, zatem młodszych o rok od swoich przeciwników. W pierwszym meczu przegraliśmy z SP Zakroczym 0:4, w drugim również ponieśliśmy porażkę z SP nr 2 Nasielsk, w trzecim padł remis z Czosnowem 2:2, a w ostatnim pokonaliśmy drugą drużynę z Zakroczymia 3:2 i ostatecznie zajęliśmy 3 miejsce.

Więcej…

Indywidualne biegi przełajowe - etap międzypowiatowy

rejon

3 października 2017 roku w Pomiechówku odbyły się Miedzypowiatowe Indywidualne Biegi Przełajowe. Nasza szkołę reprezentowało 7 uczniów: Sokołowska Kinga VIID, Ujazda Izabela IID, Gromke Patrycja IIIC, Gogolewski Adrian VIIA, Łępicki Igor VIID, Nowakowski Adrian VIID i Kowalski Paweł IIIC. Najlepszy wynik uzyskał Łępicki Igor. Ukończył swój bieg na 7 miejscu i tym samy zakwalifikował się na wiosenne Mistrzostwa Województwa w Biegach Przełajowych. Gratulujemy wszystkim uczestnikom.

M.Banaszkiewicz

Indywidualne biegi przełajowe - etap gminny

przelajegminWyniki indywidualnych biegów przełajowych - etap gminny - Chrcynno 22.09.2017r.

ds

W dniu 31.05.2017r. w Publicznym Gimnazjum Nr 1 w Nasielsku nauczyciele wychowania fizycznego jak każdego roku zorganizowali Święto Sportu Szkolnego. W programie imprezy znalazły się konkurencje sportowo-ruchowe dla poszczególnych klas. Nauczyciele przygotowali tor przeszkód, wyścig rzędów, przenoszenie materacy oraz przeciąganie liny. Końcowym punktem imprezy były mecze finałowe Szkolnej Ligi Piłki Nożnej oraz wręczenie słodkich nagród dla wszystkich uczniów.

Zmagania sportowe dostarczyły uczestnikom niesamowitych wrażeń ruchowych, sporą dawkę sportowej adrenaliny i pozwoliły w miłej atmosferze spędzić ten szczególny dzień.

Rejonowe Igrzyska LA w Piasecznie

23 maja na obiektach MOSiR Piaseczno odbyły się Rejonowe Igrzyska Lekkoatletyczne szkół gimnazjalnych, do których zakwalifikowało się 6-ro naszych uczniów. Niestety z przyczyn zdrowotnych nie mogła w nich wziąć udziału Julita Sterbicka. Nasi reprezentanci wzięli udział tylko w konkurencjach technicznych i osiągnęli nastepujące rezultaty:

Więcej…

Sukces i niedosyt..

11 kwietnia w hali NOSiR w Nowym Dworze odbyły się Mistrzostwa Powiatu szkół gimnazjalnych w piłce ręcznej. Wzięły w nim udział drużyny z Nowego Dworu, Zakroczymia i reprezentacja naszego gimnazjum.

Więcej…

Bieg Tropem Wilczym

IMG 2143

26 lutego uczniowie Publicznego Gimnazjum Nr 1 w Nasielsku wzięli udział w "Biegu Tropem Wilczym". Rywalizowali na dystansie ok 2km. Miejsca na podium zajęli:

16651366 583365405195670 1967226522 o

6 lutego w Nowym Dworze Mazowieckim odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Piłce Siatkowej Szkół Gimnazjalnych. Nasze siatkarki wywalczyły 3 miejsce grając w składzie: