Szkoła podstawowa nr 1

im. Konstytucji 3 Maja w Nasielsku

Szkoła podstawowa nr 1

im. Konstytucji 3 Maja w Nasielsku

Szkoła podstawowa nr 1

im. Konstytucji 3 Maja w Nasielsku

V Legionowska Dycha

9 czerwca w Legionowie odbyły sie biegi uliczne, na których nie mogło zabraknąć reprezentacji naszej szkoły. W piątej edycji "Legionowskiej Dychy" startowały dzieci, młodzież i dorośli. W kategorii gimnazjalnej zawodnicy mieli do pokonania 1200m. Na tym dystansie rywalizowały dziewczęta - Tybuchowska Katarzyna IC i Nowacka Wiktoria IC. Pogoda podczas zawodów nie sprzyjała, wysoka temperatura oraz ciężkie powietrze dały o sobie znać. Dziewczyny zajęły wysokie miejsca - odpowiednio II i III. W konkurencji chłopców naszą szkołę reprezentował Gromke Sebastian IIIB. Przez większość trasy Sebastian był na drugiej pozycji, jednak na ostatnich 200m efektowny finisz zagwarantował mu zwycięstwo w rywalizacji!

Za miejsca na podium uczniowie otrzymali pamiątkowe medale, koszulki oraz nagrody rzeczowe. Do biegu głównego na dystansie 10km zgłosiło się 800 zawodników. Była to dla naszych uczniów okazja do zobaczenia rywalizacji na najwyższym poziomie. Faworytem i zwycięzcą biegu okazał się Yared Shegumo, polski lekkoatleta etiopskiego pochodzenia, dwukrotny halowy mistrz polski na dystansie 3000m i mistrz polski z 2012 roku w maratonie. Młodzieży udało się porozmawiać i zrobić pamiątkowe zdjęcie z mistrzem.

Fotorelacja z imprezy:

 https://www.facebook.com/media/set/?set=a.533857883317815.1073741848.141493099220964&type=1

Marcin Banaszkiewicz